logo    FINIŠ SAUNY  my vás vyhřejeme  sauna od nás uvolňuje tělo a uklidňuje mysl  

Finské sauny
Finská sauna

Finská sauna - použití, účinky a výroba

Chodíte za relaxací a odpočinkem rádi do sauny? Pak určitě vyzkoušejte finskou saunu, která je známá svými pozitivními účinky na lidský organismu. Na rozdíl od klasické sauny finská sauna využívá působení suchého tepla. Pobyt v sauně krásně prohřeje a pot z těla odplaví škodlivé látky.

Jak funguje finská sauna

Finská sauna působí teplotou až kolem 100°C. Nebojte se, lidské tělo tyto teploty bez obav zvládne. Teplo, kterým finská sauna působí, vychází z kamen umístěných v rohu sauny. Současná moderní finská sauna dnes nejčastěji využívá kamna elektrická. Tyto kamna jsou opatřeny roštem sloužícím na uložení saunových kamenů.

Finská sauna ke správnému fungování potřebuje jen malé množství vody, kterým jsou kameny čas od času polévány. Vzniká tak vlhký vzduch, který dodává iluzi prudkého nárůstu teploty. Finská sauna se používá obdobně jako klasická sauna. Po pobytu v sauně následuje ochlazení vlažnou či studenou vodou a odpočinek.

Finská sauna a její blahodárné účinky

Finská sauna vyniká svými pozitivními účinky na naše tělo a organismus. Během saunování dochází k uvolnění kloubů a svalů a k prokrvení celého těla. Dále působí finská sauna i na dýchací cesty nebo revmatismus. Finská sauna výrazně posiluje imunitní systém. Pocení, které pobyt způsobuje, pomáhá z těla odplavovat škodlivé látky. Finská sauna jako domácí sauna je oblíbená a vyhledávaná i díky svým výrazným účinkům na hubnutí.

Finská sauna vyrobená dle Vašich představ

Zabýváme se výrobou finských saun. Finská sauna od nás je vhodná pro domácí i komerční využití. Nabízíme tak individuální řešení pro domácnosti a firmy. Finská sauna se vyrábí z různých druhů dřevin, jako je například smrk, topol, cedr nebo hemlock. Vnitřní vybavení finské sauny (lavice apod.) může být vyrobeno i z exotických dřevin, například z africké vrby abachi.

Kromě saun vyrobených na míru nabízíme i finské sauny sériové výroby. Hotové řešení sauny na prodej je oblíbené do interiéru i exteriéru.

Jsme schopni uspokojit veškeré Vaše požadavky na rozměry.

 

 

MDkyN2Y0Yj